Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Showroom v Bohumíně dočasně uzavřen

17.08.2017

Z provozních důvodů je showroom v Bohumíně ve dnech 21. - 25. 8. 2017 uzavřen. Současně dochází k dočasnému omezení provozu infolinky. Podrobnosti najdete uvnitř článku.

Více

Vážení zákazníci a zájemci o produkty VIADRUS, z provozních důvodů jsme nuceni dočasně omezit provoz showroomu a infolinky, a to až do konce letních prázdnin. V nejbližším období bude showroom a infolinka v provozu pouze dle níže uvedeného schématu.

SHOWROOM
21.8.-25.8.2017     showroom je zcela uzavřen
28.8.-1.9.2017       showroom je otevřen v omezeném provozu, v pracovní dny od 8:00 do 12:00

INFOLINKA
21.8.-25.8.2017     omezený provoz, pouze od 8:00 do 12:00
28.8.-1.9.2017       omezený provoz, pouze od 8:00 do 12:00

Standardní provoz showroomu a infolinky bude obnoven dne 4.9.2017.

Proběhl den s kotlíkovými dotacemi v Moravskoslezském kraji

16.08.2017

Moravskoslezský kraj spouští příjem žádostí o kotlíkové dotace hned jako druhý, tedy 5. září v 10:00. Proto proběhl v našem showroomu v Bohumíně náš již v pořadí druhý "kotlíkový den".

Více

V úterý 15. srpna proběhl v showroomu VIADRUS v Bohumíně náš v pořadí již druhý den s kotlíkovými dotacemi. Zájemci se mohli seznámit nejen s dotovanými produkty VIADRUS, ale získali rovněž informace o kotlíkových dotacích a dokonce si mohli rovnou na místě sjednat firmu, která jim vyřídí kotlíkové dotace na klíč. Zájem byl tak velký, že přesáhl denní kapacitu showroomu. Počet návštěvníků nakonec přesáhl 80 osob, přičemž každému zájemci se vždy plně věnoval náš zaměstnanec.

Pro velký úspěch připravujeme další "kotlíkové dny". Na nejbližší se můžete těšit již začátkem října (konkrétně ve dnech 6. a 7. 10.) v showroomu VIADRUS v Jindřichově Hradci. Prozatím jako ochutnávku přinášíme několik fotografií z akce v bohumínském showroomu, které najdete na Facebooku VIADRUS.

Připomenutí termínů k emisním třídám

14.08.2017

Ohledně časového harmonogramu týkajícího se emisních tříd jsou stále nejasnosti a časté dotazy, proto zde ještě jednou přehledně shrnujeme důležitá data, která se týkají výroby a provozu kotlů jednotlivých emisních tříd.

Více

Kolem přechodu ze starých kotlů na ekologické kotle vyšších emisních tříd se neustále opakují některá významná data. Pojďme si je shrnout, i když některá již nastala v minulosti.

1. ledna 2014
Zákaz prodeje kotlů 1. a 2. emisní třídy

1. ledna 2017
Uživatel kotle musí na vyžádání místní samosprávy předložit doklad o revizi kotle na tuhá paliva. Pokud ji nemá, může mu být uložena pokuta až 20 000 Kč.

1. ledna 2018
Zákaz výroby kotlů 3. emisní třídy. Tyto kotle se však mohou nadále používat bez jakéhokoliv limitu. Toto omezení se týká rovněž přestavbových sad na 3. emisní třídu. Pro snazší přehlednost jsme pro vás připravili u produktů na www.viadrus.cz odpočet, jak dlouho ještě budeme kotle a přestavby ve 3. emisní třídě vyrábět. Odpočet najdete nad obrázkem produktu v přehledu produktů a pod obrázkem v detailu produktu.

1. září 2022
Zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy. Kotle a přestavbové sady 3. emisní třídy lze nadále používat bez omezení a samozřejmě rovněž kotle 4. a 5. emisní třídy.

Navštivte nás na Zemi živitelce

01.08.2017

Jako již tradičně, i letos vystavujeme na největším veletrhu v Jižních Čechách, na Zemi živitelce. Srdečně vás zveme k návštěvě našeho stánku!

Více

Protože se kvapem blíží již 44. ročník oblíbeného veletrhu Země živitelka v Českých Budějovicích, dovolujeme si vás již nyní pozvat na náš stánek s číslem 102. Ten se, stejně jako v minulých letech, bude nacházet na volné ploše nedaleko hlavního vstupu na výstaviště. A na co se můžete těšit? Předvedeme výběr z celého sortimentu se zvláštním důrazem na kotle dotované ve II. kole kotlíkových dotací. Hvězdou expozice bude VIADRUS A3C, jediný český litinový automat na uhlí/pelety ve druhém kole kotlíkových dotací. Vedle něj se zde představí dotovaný litinový automat VIADRUS A2C s otočnou retortou, dotovaný oceloplechový kombinovaný automat VIADRUS A3W, dotované pyrolytické kotle s ručním přikládáním VIADRUS P7C a LIGNATOR a v neposlední řadě legendární Hercules U32, který jako jediný litinový kotel s ručním přikládáním na trhu splňuje až 5. emisní třídu, ekodesign a současně nepotřebuje k provozu elektrický proud. Nebude chybět ani ukázka z oblasti plynových kotlů. Vedle moderních závěsných kondenzačních kotlů v dotacích VIADRUS K4 a K5 se rozhodně neztratí nízkoteplotní litinový plynový kotel Garde G42 ECO. V jejich sousedství naleznete expozici moderních i retro litinových radiátorů, které můžete mít v téměř libovolné barvě RAL. Radiátory jsou dodávány s bezkonkurenční dvacetiletou zárukou. Expozici VIADRUS pak uzavírají kamna ECHEDO a AGURO, které se začaly vyrábět v roce 2016.

Na stánku bude přítomen i zástupce společnosti Kamnářství Písař, která provozuje v Jindřichově Hradci velký showroom s produkty VIADRUS. Tato společnost nabídne zvýhodněné ceny pro nákup produktů VIADRUS během veletrhu a krátce po něm.

Velkým tématem tohoto léta je druhé kolo kotlíkových dotací. Na stánku VIADRUS budou k dispozici specialisté, kteří návštěvníkům s dotacemi poradí a pomohou vybrat i nejvhodnější dotovaný kotel. Zkombinujte kotlíkovou dotaci a veletržní slevu a získejte moderní litinový kotel za nejvýhodnější cenu!

Těšíme se na Vaši návštěvu na stánku VIADRUS na Zemi živitelce ve dnech 24.-29. srpna 2017, volná plocha číslo 102!

Novinky k termínům druhého kola kotlíkovek

31.07.2017

Od posledního příspěvku na našem "kotlíkovém webu" upřesnily hned tři kraje termíny pro druhé kolo kotlíkových dotací. Novinky týkající se Pardubického, Jihočeského a Karlovarského kraje naleznete v článku.

Více

Od posledního příspěvku na toto téma upřesnily hned tři kraje termíny pro druhé kolo kotlíkových dotací. Novinky se týkají Pardubického, Jihočeského a Karlovarského kraje. Žádný z krajů zatím neomezil rozsah dotovaných kotlů, pořídit si tedy v rámci dotací můžete i kombinované kotle na tuhá paliva, například litinový automat VIADRUS A3C.

Pardubický kraj začne přijímat žádosti 31. 10. 2017, a to elektronicky.

O den dříve, již 30. 10. 2017 začne elektronické žádosti přijímat kraj Jihočeský. Zde pro vás navíc chystáme den s kotlíkovými dotacemi. Podrobnosti naleznete již brzy na tomto webu.

A jako vůbec první kraj v ČR (podle dosud dostupných informací), začne žádosti přijímat Karlovarský kraj, a to již 30. 8. 2017, opět elektronicky. Nezapomeňte proto navštívit náš showroom v Karlových Varech a potkat se s našimi specialisty na kotlíkové dotace. Poradenský den ke kotlíkovkám v karlovarském showroomu proběhne již 10. srpna 2017.

Podrobnosti ke kotlíkovým dotacím naleznete na našem specializovaném "kotlíkovém" webu.

Pro partnery