Nedoporučujeme kupovat výrobky VIADRUS mimo Českou republiku a přes levný internetový prodej.
Protože každý trh má specifické požadavky, nemusí tyto produkty odpovídat normám platným v ČR a být tak způsobilé k provozu u nás.

Pozor na podvody s revizemi kotlů

12.12.2016

Na povinných revizích kotlů na tuhá paliva o příkonu 10 – 300 kW napojených na teplovodní otopnou soustavu se snaží přiživit množství podvodníků. Jak jim nenaletět radí tento článek.

Více

Odborný server TZB-info zveřejnil velmi dobře a přehledně napsaný článek, který vysvětluje možná nedorozumění ohledně povinných revizí kotlů na tuhá paliva a zároveň radí, jak se vyhnout podvodníkům, kteří se na této akci snaží přiživit.

Asi největším problémem jsou falešní kontroloři, kteří u důvěřivých a „neznalých“ provozovatelů provádějí kontroly, aniž by k tomu byli oprávněni. Takto provedené kontroly bývají zpravidla levnější, než kontroly provedené oprávněnou osobou, nicméně z pohledu zákona jsou neplatné.

Celý článek na téma povinných revizí se spoustou tipů, vysvětlivek a varování před falešnými revizemi si můžete přečíst na webu TZB-info.

Podrobné informace k povinným revizím kotlů včetně nejčastějších otázek a odpovědí si můžete přečíst přímo na našem webu.

Velký přehled emisních tříd

09.12.2016

Připravili jsme pro vás tabulku s velkým přehledem emisních tříd kotlů VIADRUS.

Více

Emisní třída je parametr, který je v posledních letech jedním z hlavních témat diskuzí o kotlech. Protože VIADRUS má širokou nabídku, rozhodli jsme se pro vás připravit přehled emisních tříd jednotlivých kotlů a jejich variant. Vše je přehledně uspořádáno v tabulce rozdělené do dvou listů. Prvním z nich je list s kotly bez emisních tříd (většinou se jedná o historické typy), druhým je pak přehled kotlů s emisní třídou, což je seznam nedávno a v současnosti vyráběných kotlů VIADRUS a jejich emisních tříd. Celou tabulku si pro snazší vyhledávání můžete stáhnout k sobě do počítače. Tabulka ve formátu Excel (xls) je ke stažení zde.

Kauza nevyhovujících kotlů pokračuje

21.11.2016

Kauza slovenského výrobce a jeho kotle, který 2x neprošel testem státní zkušebny v Brně a přesto je v ČR prodáván, dále graduje. Do věci se vložila i Poslanecká sněmovna a následně se bude kauzou zabývat i vláda České republiky. Bude zajímavé sledovat, kam se tento případ posune...

Více

Kauza slovenského výrobce Attack a jeho kotle FD Automat, který 2x neprošel testem státní zkušebny v Brně a přesto je v ČR prodáván, dále graduje. Do věci se vložila i Poslanecká sněmovna a následně se bude kauzou zabývat i vláda České republiky. Bude zajímavé sledovat, kam se tento případ posune a zda a jak budou majitelé, kteří si kotel pořídili, touto kauzou ovlivněni a jaké budou případné dopady na výrobce. Přečtěte si podrobný rozbor celé kauzy na webu poslance Ladislava Šincla.

Návštěva ministra průmyslu a obchodu ve VIADRUSU

16.11.2016

Vedení společnosti VIADRUS informovalo ministra o problémech v kotlíkových dotacích.

Více

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek po jednáních s novým vedením kraje, s oceláři a s OKD v Ostravě navštívil bohumínský podnik VIADRUS, který je největším českým výrobcem topenářské techniky a druhým největším zaměstnavatelem na Karvinsku. Ministr s doprovodem a náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Jarmila Uvírová si prohlédli výrobní provozy. Následovala debata o nastavení pravidel kotlíkových dotací. Zástupci ministerstva přislíbili prověření sporné kvality slovenského kotle.

Začala topná sezóna a kraje vypořádávají žádosti o kotlíkové dotace. Problém, který zasáhl české výrobce kotlů a může ohrozit i kvalitu ovzduší, potažmo zdraví lidí, však stále není dořešen. Proto vedení společnosti VIADRUS informovalo ministra průmyslu a obchodu o vývoji tohoto problému a navrhlo, jak by se podobným problémům dalo do budoucna zabránit.

Přes veškerou snahu tuzemských výrobců topenářské techniky, pochybný slovenský kotel stále nebyl vyřazen se seznamu, který spravuje Státní fond životního prostředí a je tak pro obyvatele zárukou kvality a splnění stanovených parametrů. „My investujeme do modernizací a inovací nemalé peníze, aby naše výrobky splňovaly nejpřísnější kritéria, a jsme bezmocní proti neférovým praktikám některých zahraničních výrobců,“ uvedl při setkání s ministrem generální ředitel společnosti VIADRUS Roman Halaška.

Asociace podniků topenářské techniky opakovaně upozorňuje instituce, především ministerstvo životního prostředí, ale i další, na hojně prodávaný slovenský kotel, na který se vztahují kotlíkové dotace, potřebných parametrů však v praxi nedosahuje, což bylo potvrzeno jak ve Strojírenském zkušebním ústavu v Brně, tak při měřeních na VŠB – Technické univerzitě.

Jan Mládek přislíbil, že ministerstvo se bude problémem zabývat. Ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný, který doprovázel ministra, potvrdil, že inspekce dostala podnět od Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a situaci prověří z pohledu ochrany spotřebitele. Na problém se v nejbližší době zaměří na základě iniciativy karvinského poslance a člena Rady SFŽP Ladislava Šincla i výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Fotogalerii z návštěvy naleznete na našem Facebooku.

Stavotech - Moderní dům Olomouc

07.11.2016

Děkujeme vám za návštěvu našeho infomobilu na poslední letošní výstavě, které jsme se účastnili, STAVOTECH v Olomouci.

Více

Děkujeme vám za návštěvu našeho infomobilu na poslední letošní výstavě. Ve dnech 3. - 5. 11. 2016 jsme se účastnili 52. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH v Olomouci. Výstava probíhala na výstavišti Flora Olomouc.

Náš infomobil plný zajímavých produktů navštívily stovky zájemců. Zaujaly je především kotle na plyn i tuhá paliva, které si lze výrazně zlevnit díky kotlíkovým dotacím. Majitele starších, ale velmi oblíbených a rozšířených kotlů VIADRUS Hercules U22, se zajímali o přestavbovou sadu Hercules U22 Robot, která z kotle bez emisní třídy udělá automatický kotel ve 3. emisní třídě. Takto upravený kotel může, mimo jiné díky kvalitnímu litinovému tělesu, sloužit ještě mnoho desítek let. Další informace ke kotlům a kotlíkovým dotacím naleznete na našem webu a Facebooku. Fotografie z této akce naleznete rovněž na našem Facebooku.

Už teď se těšíme na Vaši návštěvu infomobilu během výstav v roce 2017. Infomobil pro Vás vylepšíme o nové a velmi žádané produkty, takže i zájemce, kteří jej navštívili v roce 2016, opět rádi uvítáme a předvedeme jim nový sortiment.

1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | 31-35 | 36-40 | 41-45 | 46-50 | Další >> | Vše
Pro partnery