Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Novinky ke kotlíkovým dotacím 2017

04.02.2017

Ministr Brabec uvolnil další důležité informace týkající se kotlíkových dotací v roce 2017. Přečtěte si detaily.

Více

Že kotlíkové dotace a tedy i výhodná výměna starých kotlů za nové, úsporné, nás čekají i v letošním roce už není pochyb. Ministr Richard Brabec uvedl, že na dotace budou v letošním roce vyčleněny další tři miliardy korun, přičemž největší díl z této částky získá Moravskoslezský kraj. Celý článek s touto tematikou naleznete na webu idnes.cz.

TV reportáže z veletrhu Infotherma 2017

31.01.2017

Veletrh Infotherma 2017 byl i v letošním roce v hledáčku televizních kamer. A protože stánek VIADRUSu patřil k nejvýznamnějším a opět vyhrál ocenění za nejlepší expozici, soustředili se reportéři především na něj. Odkazy na reportáže naleznete v článku.

Více

Veletrh Infotherma 2017 byl i v letošním roce v hledáčku televizních kamer. A protože stánek VIADRUSu patřil k nejvýznamnějším a opět vyhrál ocenění za nejlepší expozici, soustředili se reportéři především na něj. Na našem stánku se vystřídalo několik televizních štábů, které, mimo jiné, natočily i rozhovory s managementem VIADRUSu.

Reportáž odvysílanou na České televizi naleznete zde.

Reportáž připravenou regionální televizí POLAR naleznete zde.

Kotlíkové dotace jsou zpět

30.01.2017

Začínají se opět rozbíhat dotační programy na výměnu kotlů, tzv. "Kotlíkové dotace". Podrobnosti naleznete v článku.

Více

Začínají se opět rozbíhat dotační programy na výměnu kotlů, tzv. "Kotlíkové dotace". Dotační "maraton" začíná v nejvíce zatíženém kraji České republiky, v kraji Moravskoslezském.

Termín pro přijímaní žádostí:     od 1. března 2017 – do 31. března 2017
Vyhlášeno:                                    pouze pro Moravskoslezský kraj
Způsob podání žádosti:              elektronicky i písemně
Podporováno bude:                    pořízení tepelného čerpadla nebo kotle výhradně na biomasu
Výše dotace:                                 80 % z max. částky 150 000 Kč + 5 % domácnost ze znečištěné
                                                        oblasti + 5 % od kraje

Vyhovujícími kotly, které jsou zaregistrovány v SVT, jsou např. VIADRUS A0C, VIADRUS A2C, VIADRUS P7C, VIADRUS Lignator, VIADRUS A3C na pelety, VIADRUS A3W na pelety a další. Jak s dotacemi postupovat se dozvíte v našem návodu.

Veletrh Infotherma je již za námi

27.01.2017

Nejvýznamnější mezinárodní topenářsko-energetický veletrh v regionu i letos přilákal množství návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. A jako tradičně byl stánek VIADRUS v rámci veletrhu nejnavštěvovanější. Nejen že jsme získali již několikátý rok po sobě ocenění za nejlepší expozici, ale opět též ocenění za nejlepší kotel.

Více

Výstava INFOTHERMA 2017 je už za námi. Nejvýznamnější mezinárodní topenářsko-energetický veletrh v regionu i letos přilákal množství návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. A jako tradičně byl stánek VIADRUS v rámci veletrhu nejnavštěvovanější. Nejen že jsme získali již několikátý rok po sobě ocenění za nejlepší expozici, ale opět též ocenění za nejlepší kotel. Letos vyhrál jako nejlepší kotel nový litinový automat VIADRUS A3C, který jako jediný český automatický kotel v litině plní ekodesign i pátou emisní třídu. Pro ty, kteří nás navštívit nemohli, přinášíme ze stánku alespoň fotografie.

Těšíme se na setkání s vámi na dalších výstavách, kterými jsou již v únoru Budma v Poznani a Aquatherm v Nitře.

VIADRUS získal ocenění za nejzajímavější novinku

24.01.2017

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma byla zahájena vyhlášením výsledků ankety „Novinky Infothermy 2017“. Jedno ze tří ocenění za nejzajímavější exponát získala společnost VIADRUS a její kotel A3C, který je jediným českým litinovým automatickým kotlem splňujícím tzv. Ekodesign. Bohumínský výrobce vystavuje v Ostravě na Černé louce kromě 15-ti kotlů také radiátory v různém provedení a nový sortiment - krbová kamna.

Více

SPOLEČNOST VIADRUS ZÍSKALA OCENĚNÍ ZA NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKU

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma byla dnes zahájena vyhlášením výsledků ankety „Novinky Infothermy 2017“. Jedno ze tří ocenění za nejzajímavější exponát získala společnost VIADRUS a její kotel A3C, který je jediným českým litinovým automatickým kotlem splňujícím tzv. Ekodesign. Bohumínský výrobce vystavuje v Ostravě na Černé louce kromě 15-ti kotlů také radiátory v různém provedení a nový sortiment - krbová kamna.

„Naši pracovníci vývojového centra pracovali na zdokonalení emisních parametrů zhruba rok a půl. Dokázali jsme, že i klasické litinové kotle mohou dosáhnout vysoké kvality a přísných ekologických limitů. Od oceněného kotle si slibujeme velký zájem v další vlně kotlíkových dotací,“ uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Roman Halaška.

Vítězný automatický litinový kotel na tuhá paliva VIADRUS A3C je jediným českým litinovým automatickým kotlem, který splňuje "Ekodesign". Používá litinový výměník konstrukčně vycházející z osvědčeného kotle Hercules U26. Podle provedení je v kotli možno spalovat hnědé uhlí nebo dřevní pelety či tato paliva střídat. Kotel je vybaven řídící jednotkou Siemens Climatix, která umožňuje dálkově ovládat kotel přes internet. Díky vysoké účinnosti kotel splňuje parametry emisní třídy 5 a tzv. „Ekodesign”. Je zařazen do kotlíkových dotací a zájemci na něj mohou získat dotaci podle typu paliva až 80%.

Společnost VIADRUS letos vystavuje v Ostravě celý sortiment, především automatické kotle na spalování biomasy a uhlí, které splňují tzv. Ekodesign a je v poslední době o ně velký zájem. Dále mohou účastníci na stánku vidět bestseller roku 2016 litinový kotel Hercules U32, který je jako jediný kotel na ruční přikládání zařazen v kotlíkových dotacích a navíc není závislý na elektrické energii. Kromě klasických kotlů na tuhá paliva prezentuje VIADRUS na výstavě plynové kondenzační kotle, na které mohou žadatelé také získat dotace, například novinku - nástěnný kondenzační kotel s vestavěným zásobníkem na teplou vodu VIADRUS K5 s účinností až 108% a automatikou umožňující zapojení do systému inteligentních domů. Část expozice je věnována litinovým radiátorům s klasickým a retro designem a krbovým kamnům.

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma probíhá od 23. do 26. ledna na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Představuje se na ní 366 domácích a zahraničních firem a organizací. Na letošním 24. ročníku nabízí mimo jiné novinky z oblasti smysluplného využívání obnovitelných zdrojů. Výstava, která každoročně přináší i novinky z oblastí otopných systémů či ekologických kotlů, se tentokrát zaměří také na otázky zdravého bydlení.

 

Profil společnosti
VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem produktů z šedé litiny, zejména kotlů a radiátorů. S výrobní kapacitou 120 tisíc kotlů a 4 miliony radiátorových článků za rok patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Původně byl součástí společnosti ŽDB, samostatnou společností se stal v roce 2012. VIADRUS a. s. zaměstnává zhruba 1000 lidí. Za rok 2015 bohumínská firma dosáhla obratu 1,9 mld. Kč. Jediným vlastníkem je Bonatrans Group Holding B.V.

1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | 31-35 | 36-40 | 41-45 | 46-50 | Další >> | Vše
Pro partnery