Nedoporučujeme kupovat výrobky VIADRUS mimo Českou republiku a přes levný internetový prodej.
Protože každý trh má specifické požadavky, nemusí tyto produkty odpovídat normám platným v ČR a být tak způsobilé k provozu u nás.

Kotle s ručním přikládáním

C
D
Litinový kotel Hercules U26
Do konce výroby cenově výhodných kotlů a přestaveb 3. emisní třídy zbývá už jen:
31.12.2017

Litinový prohořívací kotel Hercules U26 ECO

Hercules U26 ECO je určen k ekologickému spalování koksu. Kotle je možno použít pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody.

Výkon:

15 ~ 50 kW

Palivo:

koks

Přednosti:

- splňuje emisní třídu 3 dle ČSN EN 303-5
- účinnost až 84,1%
- několik možností přestavby na kotel vyšší emisní třídy
- vysoká životnost českého litinového výměníku
- možnost samotížného provozu
- výkon kotle podle počtu článků
- vodou chlazené pevné rošty
- jednoduchá obsluha a údržba

Charakteristika

Kotle je možno použít pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody. Hercules U26 ECO je určen k ekologickému spalování koksu při splnění emisních podmínek třídy 3 dle ČSN EN 303-5. V konstrukci kotle jsme využili naše dlouholeté zkušenosti v oblasti litinových kotlů na tuhá paliva. Kotle je možno použít pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody. Povinnou výbavou kotlů určených do uzavřených otopných systémů je zabezpečovací zařízení proti přetopení. Kotle určené do otevřených otopných systémů není nutno tímto zabezpečovacím zařízením vybavovat. Kotel je vyráběn ve výkonu od 15 do 50 kW. Ke kotli VIADRUS Hercules U26 ECO doporučujeme instalovat litinové radiátory z důvodů jejich příznivých hydraulických ztrát a schopnosti akumulace tepla. Instalace těchto radiátorů vám umožní snížit náklady na vytápění.

Prodej a servis

Rady a tipy

Do místnosti, kde bude kotel instalován, musí být zajištěn trvalý přísun vzduchu pro spalování a větrání kotelny. Spotřeba vzduchu činí cca 3,5m3/1kW výkonu kotle. Minimální součtová plocha větracích otvorů, nejlépe jeden u podlahy, druhý u stropu kotelny, je 0,015m2 na 1kW výkonu kotle. Instalaci kotle na originální litinový podstavec, zlepšíte přístup k vybírání popele
4 čl. kotel – obj. kód 18596
5 čl. kotel – obj. kód 17659
6 čl. kotel – obj. kód 17751
7 čl. kotel – obj. kód 18569

Fotogalerie


Pro partnery