StaticImg
Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Automatické kotle na tuhá paliva

C
D
Automatický kotel Vulcanus

Litinový kotel VULCANUS je určen k úspornému a ekologickému automatickému vytápění hnědým uhlím v automatickém režimu.

Výkon:

6 ~ 35 kW

Palivo:

hnědé uhlí

Přednosti:

- splňuje emisní třídu 4 dle ČSN EN 303-5
- účinnost až 89 %
- možnost spalování hnědého uhlí
- vysoká životnost českého litinového výměníku
- výkon podle počtu článků
- možnost ohřevu teplé vody
- dvě velikosti zásobníku paliva
- pravé nebo levé provedení zásobníku paliva
- ekvitermní regulátor
- řízené otáčky ventilátoru
- možnost ovládání přes internet nebo chytrý telefon odkudkoliv
  (verze CLIMATIX WEB)

 

Charakteristika

Kotel VULCANUS je určen k úspornému a ekologickému automatickému vytápění hnědým uhlím v automatickém režimu. Regulátor Siemens CLIMATIX WEB moduluje výkon kotle, ovládá nejen činnost kotle, ale umožňuje řídit 2x směšovaný topný okruh, 1x nesměšovaný topný okruh, ohřev TUV, ohřev akumulační nádrže, náhradní zdroj tepla. Dále umožňuje řízení kaskády až 4 kotlů a vzdálený přístup pomoci internetu. Konstrukce litinového výměníku vychází z osvědčeného kotle Hercules U26 a je zárukou vynikající funkce a životnosti. Palivo je do retortového hořáku přiváděno šnekovým podavačem. Samozřejmostí je ochrana proti prohoření paliva i během výpadku elektrického proudu. U otevřených topných systémů není nutné zabezpečovací zařízení proti přetopení kotle. Při objednání nutno specifikovat velikost a orientaci zásobníku. Kotel je vyráběn ve výkonu od 6 do 35 kW. Ke kotli VIADRUS VULCANUS doporučujeme instalovat litinové radiátory z důvodů jejich příznivých hydraulických ztrát a schopnosti akumulace tepla. Instalace těchto radiátorů vám umožní snížit náklady na vytápění.

Kotlíková dotace

Prodej a servis

Rady a tipy

Automatika kotle umožňuje řídit dva  směšované topné okruhy a jeden nesměšvaný, ořev TUV, akumulační nádrž a kaskádu 2 a váce kotlů, náhradní zdroj tepla. Dále umožňuje vzdálený přístup přes internet a pomoci GSM.

 

Upozornění:

Moderní kotle na tuhá paliva od většiny výrobců vynikají vysokou účinností, která s sebou nese vedle nízké spotřeby paliva a výborné emisní třídy taky nízkou teplotu spalin a případně i vyšší nároky na komínový tah. Díky tomu je nutné věnovat zvýšenou pozornost spalinovým cestám.

V žádném případě nelze pro moderní kotle použít původní komín bez předchozího prověření specialistou na odkouření (např. revizním technikem spalinových cest), který posoudí kompatibilitu původní spalinové cesty a nového kotle. Toto doporučujeme realizovat ještě před zakoupením kotle.

Fotogalerie

ovládací panel Climatix POL871.png  
   
Ovládací panel Climatix POL871  
   

 


Pro partnery