KONTROLY PODLE ZÁKONA č. 201/2012 Sb.

Seznam odborně způsobilých osob ke kontrole stacionárního zdroje na pevná paliva podle zák. č. 201/2012 Sb. je k dispozici ZDE: (tabulka v Excelu ke stažení)

Zákon o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. stanoví povinnost realizovat kontrolu/revizi kotlů na pevná paliva, přičemž první kontrolu bylo nutné provést nejpozději do 31. prosince 2016.

Kde je stanovena povinnost provést kontrolu/revizi kotle?

Povinnost první kontroly, která musela proběhnout nejpozději do 31. prosince 2016, stanoví § 38 odst. 15 výše uvedeného zákona. Po tomto datu by měl být každý provozovatel schopen na vyžádání obecního úřadu obce s rozšířenou působností tento doklad předložit. Podle ustanovení § 17 odst. 1 písmene h) Zákona o ochraně ovzduší je povinen každý provozovatel stacionárního spalovacího zdroje na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu 10 kW až 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, provádět jednou za dva kalendářní roky kontrolu/revizi provozu a technického stavu tohoto zdroje.

Kdo může provést povinnou kontrolu/revizi kotle?

Ke kontrole/revizi je oprávněna pouze autorizovaná osoba proškolená výrobcem kotle. Tato osoba musí být držitelem Oprávnění k instalaci, provozu a údržbě kotle. Kotle VIADRUS tedy mohou kontrolovat pouze osoby s osvědčením vydaným naší společnosti. Seznam těchto osob naleznete v „Seznamu odborně způsobilých osob ke kontrole stacionárního zdroje na pevná paliva podle zák. č. 201/2012 Sb.“ v horní části stránky. 

Kde zjistím tepelný příkon svého kotle?

Příkon kotle si jednoduše spočítáte sami, pokud vydělíte výkon kotle jeho účinností. Výkon kotle bývá uveden na výrobním štítku v kW. Pokud již výrobní štítek na kotli nemáte, informace o výkonu a účinnosti naleznete v návodu ke kotli.

Kde zjistím emisní třídu svého kotle?

Připravili jsme pro vás přehled historických i současných kotlů VIADRUS a jejich zatřídění do emisních tříd. Vše je uspořádáno v tabulce, kde první list obsahuje kotle bez emisní třídy a druhý list kotle s emisními třídami je k dispozici ZDE: (tabulka v Excelu ke stažení)

Požadavky na nové Oprávnění k instalaci, provozu a údržbě kotle a na nové Certifikáty zasílejte na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tato webová stránka využívá cookies pro fungování stránek a pro analytické účely. Více informací můžete získat v našich zásadách ochrany osobních údajů.